Fifa nebo PES? Tentokrát 2014

Fifa nebo PES? Tentokrát 2014

Boj od počátku

Každoroční souboj mezi velkými giganty mezi sportovními hrami, souboj mezi FIFA a PES, souboj mezi EA SPORTS a KONAMI. Avšak, kromě fotbalu tyto hry nemají společné vůbec nic. FIFA se už od počátku zaměřuje především na grafiku a hratelnost, zatímco KONAMI a jejich ProEvo se vydává cestou striktního simulátoru. Dnes se však podíváme na srovnání nejnovějších verzí této hry, FIFA 14 a PES 14.

Fifa nebo PES? Tentokrát 2014

Grafika

Pokud se podíváme na grafické srovnání, opět suverenně vítězí produkt EA. PES si sice nikdy nezakládal na grafice a snažil se spíše zlepšit fyziku samotného fotbalu, ale vývojáři z KONAMI by si měli šáhnout do svědomí. Níže se podívejme na pár příkladů, kde hned zjistíte, že grafika u PES 2014 ani zdaleka neodpovídá grafickým požadavkům pro novou hru, navíc od velkého studia, jako je KONAMI.

Fifa nebo PES? Tentokrát 2014

Fifa nebo PES? Tentokrát 2014

Perfektní hratelnost vs Simulátor ?

Zde se lidé rozdělí na 2 tábory, fanoušky série FIFA a PES. Pokud zapnete FIFU, hra vás bude bavit už od prvního výkopu. Kličky, přihrávky a dokonale vypadající souhry. To je ten důvod, proč FIFA láká více fanoušků, nejenom grafikou, ale hlavně hratelností. Hra běží plynule a ani minutu se na hřišti nenudíte. Poté spustíme PES, ale co se to děje ?
Přihrával jsem pomalu a přihrávka ani nedošla ke spoluhráči, snažím se o promyšlenější kombinace, ale také se mi nedaří a rychle prohrávám svůj první zápas. Všechen můj čas (a že ho nebylo málo) strávený u hry FIFA mi byl při hraní PES úplně k ničemu. Tyto hry se tak moc odlišují, že by se neměli ani srovnávat. Já se teď vrátím zpět ke své milované FIFĚ a budu snažit rychle zapomenout na to, co jsem v ProEvo uviděl, ale rozhodnutí nechávám na každém z vás a doporučuji, minimálně si vyzkoušet oba tituly.

Fifa nebo PES? Tentokrát 2014

Máte na ProEvo jiný názor ? Jak by jste zhodnotily vy tyto dva tituly ? Napište nám!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup