Jak zvolit vhodnou podložku?

Jak zvolit vhodnou podložku?

Volbu vhodné podložky se nevyplatí podceňovat! Dobře zvolená podložka může váš skill pozvednou o několik stupňů. Dnešní optické i laserové myši dokáží fungovat na různých površích, dokonce i na skle. To jde ale dobře praktikovat pokud paříte online hry nebo bowling na facebooku. Chcete-li se, ale vážně věnovat moderním online titulům jako LoL,SC2, Diablo 3, nebo CS:GO, budete potřebovat opravdu lepší podložku, než tu za 30 korun z papírnictví.

Při výběru podložky si položte dvě otázky

1. Jaký senzor vaše myš používá? (optický nebo laserový, model senzoru, typ myši)
2. Jakým způsobem myš ovládáte? (jaký grip, jakou citlivost)

Tyto otázky vám pomohou specifikovat co potřebujete. Tvrdou nebo měkkou látkovou podložku, jakou míru tření a velikost.

Tvrdé podložky se vyrábějí z různých plastů, skla, nebo kovů a jejich povrch je velmi jednotný. Obecně nabízejí nižší tření a lepší skluz, takže vaše pohyby budou rychlejší než na měkké látkové podložce. Z toho důvodu se ale musíte na své pohyby více soustředit, aby jste si udrželi přesnost. Tyto povrchy více opotřebovávají skejty myši a budete je muset častěji měnit.

Jak zvolit vhodnou podložku?

 

Roccat Aluminic

Jak zvolit vhodnou podložku?
Logitech G440

Látkové podložky naopak nabízejí větší tření, menší skluz a tudíž nižší rychlost. Přijdete tak trochu o zážítek z „rychlé jízdy“, ale vaše pohyby budou více kontrolované. Skejty jsou zde méně namáhány a vydrží o něco déle než u tvrdých podložek.

Jak zvolit vhodnou podložku?

SteelSeries QCK Angle

Jak zvolit vhodnou podložku?
Razer Goliathus

 

Hybridní podložky jsou někde na pomezí mezi již zmíněnými. Jedná se o velmi variabliní skupinu. Míra tření a skluz záleží na přesné konstrukci podložky. Nejdůležitější je vrchní vrstva. Pokud je střed podložky z měkkého pórovitého materiálu a nahoře má hliníkovou vrstvu její vlastnosti budou více tíhnout k tvrdým podložkám. Existují však i unikátní typy jako třeba Artisan Shiden-Kai, kde povrch tvoří jakási kombinace tkaniny a skla.

 

Jak zvolit vhodnou podložku?

Razer Megasoma

 

Jak zvolit vhodnou podložku?
Artisan Shiden-Kai

Jde-li o senzor, tak obecně se říká, že pro laserový jsou vhodnější tvrdé hladké podložky a naopak pro optický měkké látkové. Pamatujte ale, že nejdůležitější je co vám vyhovuje!

Jakou podložku užíváte vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup