Nemusíš být úspěšný progamer na to, aby sis hraním her mohl přivydělat nějakou tu korunku. Způsobů existuje opravdu mnoho. Dnes ti představím první dva a také se podíváme na výdělek peněz ze strany progamerů.
Partnerský program
Jestliže tě hraní her baví, začni streamovat. Dříve nebo později se ti podaří nahnat nějaká ta základní komunita diváků. Díky tomu můžeš od některých streamovacích kanálů získat partnerský program (nejznámější je twitch.tv).
Získáš tak mnoho streamovacích výhod a také možnost pouštět tvým divákům placené reklamy. Za ně pak dostáváš docela slušné peníze a můžeš si tak něco přivydělat.
Kolik tento způsob vynáší?
Pokud máš alespoň minimální sledovanost (+/- 200 lidí) a reklamy jim pravidelně pouštíš, můžeš si pěkně přivydělat. Do začátku slušná provize a motivace na zvýšení sledovanosti.
Jak získat sledovanost svého streamu? Již brzy se tu na toto téma objeví článek.
YouTube channel
Dalším způsobem je sdílet vlastní videa z hraní na YouTube channelu. Jestliže zaujmeš odběratele, můžeš nasadit placenou reklamu. Ta nejvýhodnější je reklama od Googlu a to AdSense.
Zde se tvůj výdělek odráží od prokliků, tématu a spousty dalších faktorů, které někdy můžeš, a jindy nemůžeš ovlivnit. Tyto výdělky můžou být v řádech tisíců. Dokonce znám pár českých hráčů, kteří se tímto způsobem živí a výdělky mají v řádech desetitisíců.
Vydělávej peníze jako progamer
Progamery platí společnosti, kteří si touto formou zajišťují velikou reklamu. Dostat se do nějakého týmu, který své hráče platí není snadné. Doporučuji pustit se do zahraniční scény a dostat se do evropského nebo světového celku. Kromě stálého platu klanů a společností progameři často získávají výhry ze soutěží. Některé klany si nárokují procenta z výher, jiné nechávají výhry přímo hráčům. Výhry v těch nejvyšších turnajích se pohybují v částkách 10 – 50 tisíc dolarů.
Nastartuješ tak správný směr své kariéry a bude pro tebe lehčí dostat se do nějakého lepšího týmu. Je to sice těžké, není to ale nemožné.
Tohle jsou způsoby, kterými si můžeš vydělávat peníze, a nemusíš být ani progamer. Další cesty rady a tipy si povíme zase příště. Máš s tím již zkušenosti? Rozděl se s námi v komentářích.
Tento článek sponzoruje:
Mobilní-příslušenství.cz – největší výběr mobilního příslušneství