TOP10 – Vzácné skiny

Obecně o skinech

Skiny jsou různé vzhledy pro vaše hrdiny, každý hrdina má různé skiny, nějaký více a nějaký méně.

Klasické skiny se dají koupit za RP (herní měna, kterou si kupujete za pravé peníze), ale existuje velká spousta tzv. vzácných skinů. Jak takový skin vznikne ? Většinou je nějak limitován, dá se získat pouze v určitou dobu a nebo je to obyčejný skin, který se neprodává a po nějaké době se stane vzácným ho mít. Dále se podíváme na TOP10 nejvzácnějších skinů, které se v LOL objevují.

10. Team Spirit Anivia

Nejvzácnější skin ze série 8 skinů, které byli vypuštěni při příležitosti 21. Zimních olympijských her (Vencouver) v kolekci Winter Games Celebration. Další skiny z této série tak vysoko ceněny nejsou.

 

9. Urfwick

Předposlední příčku obsadil první ze samostatných unikátních skinů, jedná se o Urfwicka, aneb Warwicka oblečeného v rouše kapustňákově. Tento skin byl k dispozici po omezenou dobu za šokujících 5000 RP, v rámci Aprílu pak byl v následujícím týdnu zlevněn o 90%. Zájemcům pak doporučuji přečíst si příběh týkající se právě Urfa, který se do League of Legends jako šampion nedostal.

8. Medieval Twitch

Na osmém místě je jeden z mála skinů, které je možné získat ještě dnes – Medieval Twitch! Tento skin byl navržen fanoušky, kteří jako první dosáhli 350 referalů (registrace skrze jejich odkaz). I dnes je možné jej získat, stačí vám pozvat 50 lidí do hry s tím, že musí dosáhnout minimálně 10 úrovně.

7. Mighty Jax

7. pozici v našem žebříčku obsadil Mighty Jax. Tento skin se nacházel ve Winter Games Celebration, stejně jako Team Spirit Anivia. Bylo již sice řečeno, že nejvíce je ceněn skin na Anivii, ale z posledních průzkumů od RIOT se ukázalo, že Mighty Jax skin má mnohem méně hráčů, protože nebyl tak populární.

6. Victorious Jarvan

Na 6. místě máme Victorious Jarvan skin, který byl hráčům udělen jako odměna v rámci umístění v sezónách 1 a 2. Ač se to možná nezdá, tyto skiny jsou v celkové populaci League hráčů celkem vzácné, pouze zhruba 5% všech hráčů mělo Gold nebo vyšší ranked tier, za který se tyto skiny zdarma rozdávali.

5. Snow Bunny Nidalee

Postupně se blížíme k TOP 3 skinů, na pátém místě se umístil tento skin na Nidalee.  Tento skin pochází z každoroční (vánoční) série Snowdown Showdown. Mezi ty nejvzácnější patří skiny ze série první – rok 2009, ale hráči jsou častěji více ceněny právě skiny ze série druhé (rok 2010) a to hlavně tento skin. Tyto skiny (1. a 2. série) nepatří mezi legacy skiny a tudíž by už nikdy neměli být k prodeji. Není neobvyklé, že účet na kterém je Snow Bunny Nidalee a nebo jiné skiny z této vánoční série se vydraží za stovky eur.

4. PAX Jax

Tuto tzv. bramborovou pozici obsadil další z unikátních sólo skinů, slavný PAX Jax (Penny Arcade Expo Jax). K příležitosti propagace Riotu v začátcích se na těchto akcích jednak prezentovalo LOL jako nová hra, ale především byli k dispozici speciální skiny připravené pro tuto příležitost. PAX Jax je tím nejslavnějším z nich, do dnes je možné ho získat na Ebayi pokud máte štěstí. Cena se většinou pohybuje okolo 100 dolarů.

3. Triumphant Ryze

Na bronzové pozici se umístil skin, který dostanete za tu nejvyšší odměnu v turnajích. Triumphant Ryze je skin, který se od začátku bral jako nejvyšší herní odměna za progamingový aspekt hry. Patří vítězům Riotem oficiálně zastřešených turnajů. Reálně je tento skin zastoupen v hráčské populaci extrémně malým dílem, na druhou stranu u nás ho díky jiným turnajům má možná stovka lidí.
2. Black Alistar

Pokud vás zajímá, jaký úžasný a propracovaný skin obsadil tu druhou nejvyšší pozici, tak věřte, že budete překvapeni. Toto místo náleží v podstatě dvěma skinům, a to Black Alistar a Human Ryze, kteří byli součástí speciálního bonusu pro předobjednávku Delux edice League of Legends. Kdo z vás věděl, že LoLko jste si mohli koupit jako krabicovou hru a ještě si ji předobjednat, když je to free to play? Black Alistar je však mnohem populárnější a proto má větší přednost obsadit druhou příčku.

 

1. PAX Twisted Fate

Vítězství v souboji skinů v League of Legends náleží – PAX Twisted Fate. Byl to první PAX skin a jako takový měl velice malý náklad, rozdalo se ho jen několik set kusů a mezi sběrately jasně vede na první příčce. Pokud se vám vůbec poštěstí na něj narazit, můžete očekávat cenu okolo 10-30 000,- Kč. Navíc s rostoucí popularitou hry a zmenšujícími se zásobami, bychom se v budoucnu mohli dočkat ještě více závratných částek.
Existují samozřejmě spousty dalších vzácných skinů, které se však už do našeho žebříčku nevešly. Pokud máte nějaké připomínky, rádi si je přečteme v komentářích.

 

 

Leave a Reply