Rozhovor s progamerem týmu eSuba – Rikytan

Rikytan působí v eSubě již pár měsíců a dokázal se s hráči perfektně sehrát. Aktuálně tvoří základní kámen týmu a je na něj vždy spolehnutí. Naše redakce Rikytana oslovila a připravila pro Vás rozhovor.

 

Jak si se dostal do eSuby?

Do eSuba LoL sekce jsem se dostal tím, že už jsem za eSubu hrál SC2, prvně jsem chtěl prověřit, jaký je rozdíl mezi mnou a v té době nejlepším českým týmem v League of Legends. Dostal jsem tu možnost s nima si zahrát Go4LoL, když Vdova nemohl a celému týmu se zalíbilo, jak hraju na to, že si dám 1-2 hry denně jen for fun. Jediný rozdíl byl ve zkušenostech, ale skillově jsem nebyl pozadu a protože Vdova neměl moc času na tréning a já jsem byl schopen hrát s nima 24/7 team rankedy a turnaje + nebyl jsem pro ně úplně neznámým, tak se mi dalo i věřit.

Co pro tebe eSuba znamená?

eSuba pro mě znamená hodně, snaží se podporovat své hráče, jak nejvíc můžou, bohužel nikdy se nevyrovnají s jinými zahraničními organizacemi. Proto by se dala eSuba považovat za základní kámen pro hráče, kteří míří na světovou úroveň a pokud ji dosáhnou, tak bohužel budou muset odejít, protože eSuba nebude schopna tomu hráči dát takovou podporu, jako zahraniční organizace.

Jak si se dostal k LoLku?

K LoLku jsem se dostal už v season 1, když jsem si chtěl s přáteli zahrát nějakou týmovou hru.

Proč si přestal hrát SC2?

Vadilo mi, jak Blizzard furt dělá nové patche a přišlo mi, že hodně jich je zaměřeno na oslabení Terranů, postupně bylo těžší a těžší porazit hráče, kteří jsou slabší už jen z důvodu změn ve hře, ale to je jenom můj názor se kterým nemusí lidi souhlasit.

Kolik hodin denně věnuješ tréningu?

Momentálně každou minutu, kdy mám volno, ale po prázdninách začínám chodit na jazykovku, tak toho tréningu bude asi méně.

Co tě motivuje a dává sílu pokračovat v hraní?

Nejvíc mě pohání myšlenka dostat se na LCS.

Co na hraní říkají tví rodiče?

Žádný rodič není spokojený s tím, že se jejich dítě více zaměřuje na tohle, než na školu, ale je to naše volba, kterou je potřeba aspoň trochu podporovat.

Co by si vzkázal začínajícím hráčům a progamerům?

Asi jen to, že nejdůležitější je pozitivní přístup ke hře.

Díky za tvůj čas.

Není zač.

Leave a Reply