Missing image

Rady pro začátečníky

Pro koho je „návod“ určen ?

Návod je určen, především pro začátečníky a tím myslím konkrétně 1-15 level. Radám pro Ranked hry a dalšímu zlepšování se budeme věnovat až jinde. Pokud by jste se rádi naučily lépe zahrát každou pozici, ale nevíte jak na to. zde najdete obecný způsob.

Důležité věci před startem hry

Už od samého počátku, co začnete hrát LOL by jste se měli snažit, aby jste měli správně připravené Masteries (později i runy) a hlavně aby jste měli hrdinu pro každou roli. Nemůžete hrát stále za FREE hrdiny, jelikož tak se to za žádného nenaučíte. Vyberte si jednoho hrdinu, maximálně dva a stále se s nimi zlepšujte až do té doby, než je budete zvládat a budete moci začít trénovat nového. Podívejte se na internet, osobně mohu doporučit stránku http://www.lolking.net/ ,kde naleznete doporučené itemy, jak volit schopnosti a různé další tipy pro samostatné postavy. Ze začátku je to skutečně velmi potřebné, ale až se stanete zkušenější, budete si itemy volit sami podle průběhu hry.

LOLKING_LOGO LOLKING_PICTURE01Team VS solo

LOL je týmová hra, o ničem jiném to není, nejsou důležité vaše osobní statistiky, jde jen o to, jak jste prospěšný svému týmu. Ať už hrajete jungle, support a nebo jinou roli, základem je „nefeedit“, neboli nenechávat se zabíjet. Pokud se tímhle budete řídit a nebudete bezhlavně útočit na nepřátele pod věží, raději utečete před přesilou, nikdo s vámi nebude mít problém (bohužel i zde se najdou tací, kteří vám budou nadávat za všechno). Dalším velkým pravidlem je, aby jste se nikdy nehádali a už vůbec s nikým ze soupeřova týmu. Pokud se s někým dohadujete, ztrácíte soustředěnost a jste snadný terč. Nehledě na to, že tím obtěžujete všechny ostatní, kteří si chtějí jen zahrát. Níže se můžete podívat na obrázek, jak by rozhodně chat neměl vypadat při hře a ani po hře. Pokud tedy nemáte svůj den, raději LOL ani nezapínejte. Dále bych neměl zapomenout zmínit, že pokud vás jungler požádá o pomoc s „red/blue buff“ tak by jste rozhodně neměli odmítnou a jít mu pomoci, vy tím tolik neztratíte a on získá velký náskok nad soupeřem a dost možná to budete právě vy, komu bude nejvíce pomáhat na lajně a to jen díky tomu, že jste mu na začátku pomohli.
Týmová práce je to nejdůležitější v každém případě.

LOL_BLUEBUFF LOL_REDBUFF LOL_BADCHATLastHit, aneb jak vyhrát svou lajnu

Neexistuje žádný návod, který vám řekne co přesně dělat, na to už musíte přijít sami, ale můžeme vám poradit jak začít.
Vždy by jste se měli snažit mít co největší „farmu“ (počet zabitých minionů) a proto by jste měli především pouze lasthitovat (dorážet miniony) a tím získávat peníze. Čím více „přefarmíte“ svého protivníka, tím budete mít lepší itemy a tím rychleji vám se ho podaří přemoci. Větší „farma“ neznamená, že vyhrajete, ale rozhodně vám to zvyšuje šanci. Pokud jste malý level, nemá to pro vás jistě takovou prioritu jako zabíjet soupeře, ale až se dostanete trošku dál a budete hrát ranked hry. Zjistíte, že se bez toho neobejdete a každý peníz navíc se vám bude velmi hodit. Dále na obrázku se můžete podívat, jak by taková farma měla vypadat a zjistíte, že se ještě máte hodně co učit.

LOL_FARMAStream – cesta k vítězství

Snažím se vám tu poradit, jak se stát lepším hráčem. Ale pokud se skutečně chcete stát dobrým, neobejdete se bez sledování jiných hráčů, především těch, kteří jsou v LOL na tom nejvyšším stupínku (challenger).
Nejlépe sledované a hodnocené streamy dle mého naleznete na http://www.twitch.tv/. Vždy se snažte dívat na ty nejlépe hodnocené a pečlivě sledujte jak hrají. Pokud se je budete snažit napodobovat, budete se rychle zlepšovat a brzy se dostanete do stavu, kdy už budete zlepšovat jen své vlastní taktiky a triky, jak vyhrát.

TWITCH_LOGO

Leave a Reply