Kariéra 14letého progamera Nardeuse

Nedávno do eSuby přistoupil nový hráč hry League of Legends Nardeus. Hraje na špičkové úrovni a se svým týmem již mají spoustu českých i zahraničních úspěchů.

Věk hráčů z eSuby se točí kolem 20 let, což je pro herní scénu naprosto ideální. Nardeusovy je ale pouhých 14 let a patří
tak mezi nejmladší české progamery.

Pokud by jsme ho měli charakterizovat, první co z nás napadne je talent. Nechceme tím ale říct, že je Nardeus dítě štěstěny. Za jeho kvalitou stojí spousta tvrdé práce, píle a odříkání.

Právě s tímto hráčem jsme pro vás připravili rozhovor a zeptali se ho na následující otázky.

 

Rozhovor s Nardeusem hrajícím pod eSubou.

Jak si se dostal do eSuby?

Do eSuby jsem se dostal náhodou, když jsem potkal Herdyna v soloQ a vyhrál nad ním, poté se nějak naskytla chvilka, že jejich AD carry v tu dobu nemohlo hrát, tak jsem šel hostovat(odehrát jako náhradník) nějaké team rankedy a turnaje. Zalíbil se jim můj Ezreal a tak to vzniklo.

Jaké výhody si vstupem do eSuby získal?

Vstupem do eSuby jsem získal pár výhod, jakožto nové herní periferie od steelseries, partnerský program na streamování u cs.twitch.tv a proplácení různých lanek, společně s cestou.

Co plánuješ do budoucna?

Do budoucna plánuji pokračovat ve škole a prosadit se v progamingu.

Často hrajete proti těm nejlepším světovým týmům, jako je Gambit Gaming (bývalé M5), nebo SK Gaming. Jaké to je?

Naše první hry proti těmhle velkým teamům byli opravdu těžké. Respekt z toho, že nás můžou stompnout (vyřadit ze hry) za každou chybu nám způsobil, že jsme dělali naprosto zbytečné věci, chybovali a hráli o dost hůř než normálně. Ovšem poslední dobou se to zlepšilo, jako příklad sem můžu dát scrim (zápas sloužící k tréningu týmů) proti gambit gaming, který jsme dokonce vyhráli 2:1 !

Omezuje, nebo naopak zvýhodňuje tě v něčem tvůj věk?

Doplněno brzy.

Jak tě berou kamarádi?

Nějakou tu změnu jsem pocítil, ovšem více v dobrém světle, nežli v tom špatném.

Co by si doporučil začátečníkům, kteří chtějí být jako ty?

Spíše bych Vás chtěl upozornit, že vám to vezme spoustu času, pokud budete chtít být alespoň na takové úrovni, na jaké jsme teď my s eSubou. Ovšem jestli budete chtít jít na progaming úroveň, tak se musíte naučit obětovat nějaké věci, komunikovat v teamu a hlavně na sobě pracovat.

V jakém světovém týmu by si chtěl hrát?

Jelikož můj favorite team je Evil Geniuses (parta skvělých lidí), tak tam.

Vidíš u progamingu i svoji budoucnost?

Budu se snažit a věřím tomu, že to dokážu. Už jen to, že mi je teprve 14 let a dokážu hrát proti nejlepším teamům světa o něčem vypovídá.

 

 

Leave a Reply