9. díl – Jak správně vést svůj tým

U některých her je klíčové hrát v dobrém týmu. První z možností je nějaký tým si najít a v něm působit. Druhá možnost je náročnější, v případě úspěchu ale daleko slastnější. Jde o vytvoření a vedení vlastního týmu. Jak na to? Pojďme si to společně rozebrat.

Kdy se vyplatí zakládat vlastní tým

Aby byl tvůj tým úspěšný, musíš mít vůdčí vlohy. Dále je také zapotřebí mít dobrý přehled v komunitě hráčů dané hry. Jestliže máš ve hře jisté jméno a spousty kontaktů na další hráče, založení týmů je správnou volbou.

Založení týmu – výběr hráčů

Základním kamenem úspěšného týmu jsou dobří hráči. Vytvoř si seznam nejlepších hráčů, které znáš. Ty pak jednotlivě oslov, jestli nebudou mít zájem hrát s tebou v týmu.

Vždy je dobré mít již vytvořený nějaký koncept. Hráče budou zajímat týmové ambice, aktivita a schopnost vítězit. Vždy miř co nejvýš a tak to podávej i svým potenciálním spoluhráčům.

Vedení týmu

Vedení týmu je další základní kámen úspěchu. Je dobré vytvořit si tréningový plán. Je nutné se sehrát a týmově na sobě makat. Bude to dřina a s tím také musíš počítat. Snaž se ze svých spoluhráčů dostat maximum a ukaž, že to opravdu chceš někam dotáhnout. Vytvoř si perfektní morálku a hráčů, kteří nechtějí poslouchat se bez lítosti zbav.

Hráči musí vědět, že je opravdu vedeš. Musí mít pevný režim a poslouchat. Nebuď ale arogantní, tím můžeš vše potopit. Je důležité umět projevit pokoru a hlavně svůj tým pochválit, když se něco povede. Spory a prohry neřeš agresivně a nevylívej si na nikom zlost. Všechny chyby je nutné probrat s klidnou hlavou, poučit se a jít dál.

Výměna hráče za jiného

Na tento fakt bacha. Jsi leader týmu a máš možnost kohokoli z týmu vyřadit. Pro tým je ale důležité, aby se všichni dobře znali, byli sehraní, věřili si a rozuměli si. Pokud budeš hráče stále střídat, nikdy se perfektně nesehrají. Pokud je nějaký hráč slabý článek týmu, prvně je dobré snažit se ho posunout ve vlastním skillu, aby tým dohnal. Výměna hráče by měla být až ta poslední možnost, kterou máš.

Ty jsi ten, co tým musí neustále posunovat vpřed

Někdy tým projeví iniciativu sám, jindy je naprosto flegmatický. V posunování týmu spoléhej hlavně sám na sebe. Vyhledávej veškeré možné turnaje a spolupráce. Každá zkušenost je dobrá a ty jako leader týmu musíš zajistit, že o ni nepřijdete.

Neustále sháněj nové kontakty, inovuj tréningy a herní taktiky, inspiruj se od nejlepších a vše probírej s týmem. Pokud se zastavíš, ostatní týmy tě převálcují.

 

Leave a Reply