PUBG: Nejrealističtější battle royale s širokou nabídkou zbraní

Hledáte hru, která je sice akční, ale zároveň není jen o bezhlavém střílení na všechny strany? Hru, která je i o plížení, shánění zásob a lepšího vybavení, kooperaci v týmu a neustálém sledování zóny, která vás může nemilosrdně polapit? Tak se vrhněte na PUBG Battlegrounds!

PUBG (tedy Playerunknown’s Battlegrounds) je hra, která tak nějak způsobila, že se s battle royale roztrhl pytel. Na trhnu jich dnes seženete kvanta, ale tou nejrealističtější je bezpochyby právě PUBG.

V Battlegrouds je každá hra úplně jiná. Někdy vás sejmou během prvních vteřin po přistání, jindy si nic netuše sbíráte novou vestu a někdo vám to napálí do hlavy, a příště jste jeden z posledních přeživších, který má na kontě řadu killů a připravujete se na vítězství. Nikdy nevíte… Důležité je ale zůstat posledním přeživším.

Padákem rovnou do pekla

PUBG Battlegrounds začíná tak, že vás spolu s asi 100 dalšími hráči připojí na server a následně vás vyhodí z letadla nad neznámým opuštěným ostrovem o rozloze 8 × 8 km. Největší masakr se často semele hned po přistání, proto je většinou dobré se snažit nasměrovat padák do odlehlejší lokality, kde se můžete v klidu vybavit a až pak vyrazit do boje. Na druhou stranu, pokud se odvážíte seskočit tam, kam větší skupina lidí, a rychle ukořistíte nějakou zbraň, můžete mít brzy na kontě slušný počet killů (nebo dohrajete session během pár vteřin).

Zbraní i vybavení je v Battlegrouds velmi široká škála a vy je můžete nacházet volně po celé mapě, nebo je ukořistit právě zabitým soupeřům. Někteří hráči pak často sklouzávají k nekonečnému hledání stále lepší a lepší výbavy, ale za celou hru ve finále prakticky nevystřelí. Ne že by to něčemu vadilo, je jen na vás, jakou taktiku zvolíte a skrývat se a hledat vybavení je zcela legitimní postup.

Už se blíží zóna

K tomu, aby zakempené hráče soupeři nehledali několik týdnů, slouží tzv. „zóna(do té nesmíte vkročit, jinak vám začne poměrně rychle ubírat život a vy v ní zemřete), která se vždycky po nějaké době začne rozpínat. Území, ve kterém se mohou hráči pohybovat, se tak stále zmenšuje, a pokud jste nalezli bezpečný úkryt, musíte ho právě kvůli „zóně“ často opustit. Což je v rámci hratelnosti samozřejmě dobře, ale mnohdy vás to může stát život. Zóně je někdy totiž někdy velmi těžké uniknout pěšky a pokud nemáte po ruce auto nebo motorku, jste celkem v háji.

Sám nebo přes Discord?

PUBG Battlegrouds jde hrát buď solo, duo nebo squad (s týmem max. 4 hráčů). Všechny režimy jsou zajímavé a je dobré si je osahat. Pokud milujete hraní s kamarády, určitě zkuste squad, ale pokud jsou všichni zaneprázdnění nebo třeba zrovna hrají LOLko (a vy nechcete hrát s náhodně přidělenými – často čínskými – hráči), určitě si užijete solo mód. Alespoň si vyzkoušíte, jaké to je, když vám nikdo nekryje záda.

Letošního novinky v PUBG: Battlegrounds

V červenci do hry přibyla zcela nová mapa s názvem Deston. Jedná se o zatopené město s jedním obrovským mrakodrapem, temnými bažinami, dechberoucími horami a spoustou dalších zajímavých míst. Spolu s ním přibyly nové předměty, týmové oblečení, zbroje a zbraně. Pozornost upoutala především nová pomůcka Ascenders, díky které se můžete rychleji přemisťovat nebo drony.

PUBG zkrátka pořád žije a je neustále aktualizovaná. A pokud jde o multiplayer hry, je battle royale stále na vzestupu. Čím dál větší popularitu získává hra i na mobilních telefonech a tabletech (jde ale hrát třeba i na Xboxu). Takže ať už rádi hrajete na počítači, konzoli nebo telefonu, přijdete si na své!

® Tip: Pokud chceš o PUBG vědět víc a získat ji za lepší cenu, klikni.