Fanoušci pavoučího hrdiny se dočkali: Miles Morales útočí na PS4 a PS5

V New Yorku zuří válka mezi energetickou společností Roxxon a teroristickou organizací The Underground. Ne, tohle není aktuální zpráva z americké metropole, ale ústřední zápletka nového titulu ověnčeného ikonickým logem komiksového velikána Marvel. A je jen jeden hrdina, který může Newyorčany vyvést z chaosu a nastolit ve městě pořádek. Petera Parkera však pod pavoučí maskou nenajdete, hlavním hrdinou je třináctiletý Miles Morales. Neznáte? Bude se vám líbit!

Rok 2018 byl pro fanoušky pavoučího muže a současně majitele konzole PlayStation 4 zásadní, protože vyšla zřejmě nejlepší spidermanská videohra všech dob – Marvel’s Spider-Man. Hra se dočkala vynikajících recenzí a nutno podotknout, že z hlediska hratelnosti, zábavy a příběhu jí nebylo nic co vytknout. Nyní přichází další díl, jehož ústřední postavou není starý známý Peter Parker, ale Miles Morales. Majitelé předchozí hry na PlayStation 4 si ho jistě pamatují – v předchozím titulu se nejen mihl, dokonce si za něj šlo chvilku zahrát. Nyní má tento brooklynský rodák mnohem více prostoru.

Příběhově slabší, ale hratelnost piluje k dokonalosti

Z hlediska příběhu (nový Spider Man PS4 se odehrává v paralelním světě) sice Spidey poněkud pokulhává, nedostatek však vyvažuje vynikající hratelnost. Houpání mezi newyorskými mrakodrapy, dotaženější ovládání, zbrusu nové schopnosti a přirozenější animace – to je kombinace, která hrdého majitele této hry udrží v herním transu po mnoho hodin.

Důvodů, proč si nejnovější spider-manskou videohru pořídit, je víc než dost. V rámci zachování objektivity se ovšem sluší zmínit také pár mínusů. Pokud hráči nevadí slabší dějová linka, mohl by ho odradit fakt, že oproti předchozímu dílu nepřináší Miles Morales nic moc inovativního (i když bio-elektrické schopnosti, foto režim a maskování rozhodně stojí za to). Přesto – kdo nedá na Marvel dopustit, nebude při hraní zoufat. Jedná se o skvělý titul, který značce nedělá ostudu.