Velkou část své herní kariéry v CS:GO progamer odehraje se svým týmem. Výjimky tvoří ti, kteří livestreamují to, jak hrají Counter Strike a vydělávají peníze reklamami a donate akcemi od fanoušků.
Jak důležitá je role týmu
Tým je základní jednotkou progamingu, většina týmů v CS:GO má pět hráčů, ty jezdí na turnaje a účastní se ligových zápasů. Nedílnou součástí týmu jsou lidé, o kterých ani nevíme. Tito lidé zařizují dění kolem týmu, shání sponzory, starají se o pohodlné cestování týmu, dokonce některé týmy mají i svého trenéra. Trenér má za úkol udržet v týmu přátelskou náladu, koordinovat tréninky a také vymýšlet taktiky pro zbytek týmu.
Hráč bez týmu je prakticky ztracen, jediná jeho záchrana je si nějaký tým najít. Na herní scéně je nespočet amatérských týmů, díky kterým se progamer může zviditelnit a následně dostat kontrakt od profesionálního týmu.
Trénování týmu
Všichni členové týmu, by se měli účastnit tréninku, aby získaly lepší znalosti o tom, jak hrají jeho spoluhráči a aby bylo možné natrénovat týmové taktiky. Trénink u profesionálních týmů trvá mnohdy i 12 hodin a hráči se plně věnují hře.
Herní taktiky
Nedílnou součástí CS:GO jsou herní taktiky. Ty má každý tým individuální, záleží na domluvě trenéra a hráčů, o těchto taktikách se moc nemluví a většinou se odhalí až na velkých turnajích.
Taktiky se nejprve musí vymyslet, poté by je hráči v týmu měli projednat a následně na vybraných mapách natrénovat a dokonale je zvládnout realizovat.