Jak ušetřit za výkonný herní server? Podívejte se po něm v bazaru

Rozhodli jste se, že si založíte herní server, ale zarazily vás poměrně vysoké ceny nového hardwaru? Pokud máte hlouběji do kapsy, jistě oceníte tip, jak při nákupu serveru výrazně ušetřit. A přijde vám vhod i v případě, že byste si mohli dovolit i zbrusu nový server – protože proč zbytečně utrácet, když se nabízí možnost, jak získat velmi kvalitní, výkonné, spolehlivé a přitom cenově dostupný řešení?

Na otázku, kde se po takovém herním serveru poohlédnout, existuje jen jedna odpověď. Ve specializovaném bazaru, který nabízí tzv. repasované servery. Obavy z nákupu staršího hardwaru však rozhodně nejsou na místě. Výpočetní technika není příliš stará, je v perfektním stavu a v době uvedení na trh patřila mezi absolutní špičku.

Pouze prověřené značky

Prodejci repasované výpočetní techniky preferují modely vyšší třídy. V praxi to znamená, že v nabídce narazíte například na DELL server ve verzi PowerEdge, servery HP ProLiant DL a ML, ale také servery značek IBM, Fujitsu či Supermicro Sun.

Odkud repasované servery pochází?

Repasované servery obvykle pochází z větších firem (např. z finančních institucí), které z určitých důvodů pravidelně obměňují výpočetní techniku, aniž by začala dosluhovat. Bazary vykupují pouze servery ve vynikající kondici, technici je čistí a v případě potřeby mění opotřebované komponenty za nové.

Finální konfigurace je na vás

Do nabídky se repasované servery dostávají v podobě barebonůplatforem s nedůležitějšími komponenty (základní deska, procesor, zdroj, chlazení). Velikost a typ pamětí, úložiště a další součásti si zvolíte podle potřeby při samotném nákupu.

Cena repasovaného serveru je oproti novému serveru mnohem menší, ale o nižší kvalitě nemůže být řeč. Přesvědčit se o tom můžete třeba u jednoho z nejstarších českých prodejců na www.czech-server.cz.