10. díl – Jak založit vlastní klan

Minulý článek vám prozradil, jak svůj tým vést. Dnes se podíváme na úplný počátek týmu a to jeho zrození.

Vyplatí se v dnešní době zakládat tým?

Založit a dotáhnout svůj tým na nějakou úroveň je těžší, než se prosadit jako sólový hráč. Výsledky posledních turnajů ale dokazují, že i tým složený z českých hráčů to někam může dotáhnout. Nedávno například LoLkařská část eSuby vyhrála prestižní turnaj v Dánsku a vyhrála veliké peníze pro sebe, i svému klanu.

 Co před založením klanu potřebuji

Z těch obecných faktorů budeš potřebovat vůdčí schopnosti. Pokud ti dělá problém někoho vést, hlídat, nebo například srovnat ho do latě, můžeš mít s vedením týmu problém. Do svého týmu budeš hledat hlavně kvalitní hráče a těm musíš mít co nabídnout. Na začátku je tedy dobré vytvořit si jakýsi koncept.

Koncept by měl obsahovat především cíle, za kterými si tým půjde. Dále by měl také obsahovat cesty, kterými se vydá. Tím jsou na mysli hlavně tréningy a turnaje. Čím víc toho potenciálnímu hráči nabídneš, tím je větší šance, že k tobě do týmu půjde. Pokud budeš mít perfektně rozvržené tréningy a dopředu naplánované turnaje, kterých se s týmem zúčastníš, bude pak daleko lehčí tým vést.

Samotné založení klanu

Založení klanu je již pak jen formalitou. Využij své kontakty, a také kontakty přátel. Snaž se do týmu získat ty nejlepší hráče, kteří budou za tvůj tým bojovat.

Co s klanem dál a jak ho vést?

Pokud bude tvůj klan úspěšný, můžeš oslovit jisté firmy a získat sponzoring. Pokud se ti něco takového povede, můžeš na sebe být pyšný. Tým se sponzorem se pak bude ubírat daleko lepšími cestami. Jak svůj tým vést najdeš v dříve publikovaném článku: Jak správně vést svůj tým.

 

Leave a Reply