Gameři nakupují online. Všechno

E-shopy získávají na popularitě a na světě je mnoho lidí, kteří si prostě raději vše objednají přes internet, aby si pro to nemuseli nikam chodit. Bohužel to dost často bývají spíš mladší věkové kategorie, starší lidé internetovým obchodům nevěří. Bojí se platit na internetu kartou a mají strach, co by dělali například s tričkem, které by jim nebylo. Jak je to s vracením zboží a co teprve reklamace? Mladí lidé to vidí úplně jinak a gameři obzvlášť.

Všichni hráči jsou zvyklí na internetu nakupovat minimálně hry a z toho si nebojácnost přenáší do dalších odvětví. Patří k lidem, kterým nevadí objednat si přes internet třeba zlaté náušnice, prstýnek, tričko nebo boty. Nemají strach, že jim věc nebude, stačí, když umí číst. Tedy aspoň pokud nakupují v obchodech, které své zboží dobře popisují.

Příkladem budiž e-shop Klenota.cz, který prodává prsteny, náušnice, přívěsky, náramky, perly a další. Šperky určitě patří k sortimentu, který je lepší si vyzkoušet a vidět na vlastí oči, přesto mají zákazníků dostatek. Vysvětlení je zřejmé.

Dobré fotky a popisky. Každý šperk je opatřený fotografií a hlavně dobře popsaný. Například zmiňované náušnice obsahují informace o rozměrech, váze, materiálu a použitých drahokamech. Parametry jsou uváděny ve zkratkách, ale vysvětlivky se nachází pod každým výrobkem. Například určení správné velikosti prstenu věnovali celou jednu stránku. Zákazníci, co umí číst, nemají šanci se splést.

Prvotřídní komunikace se zákazníky. Klenota je hodně aktivní na sociálních sítích, hlavně na Facebooku. Lidem tam odepisuje na zprávy, vyjadřuje se do komentářů (odpovídají téměř na každý komentář) a sdílí smysluplný obsah relevantní k tomu, co klienty opravdu zajímá. Facebook se v poslední době stává hlavním komunikačním nástrojem nejen pro jednotlivce, ale právě i pro firmy. Zavolat nebo napsat e-mail se zákazníkům často nechce, Facebook je pro ně přirozený.

Takže až budete své přítelkyni shánět náušnice bílé zlato, hurá do Klenoty! Že se nemusíte bát nakupovat šperky online, snad zdůrazňovat nemusíme.

PS: Ano, přítelkyni. I gameři mají přítelkyně. Alespoň občas.