Kolik vydělávají profesionální hráči?

Minule už jsme si řekli jak se stát progamerem, nebo jak vypadá takový každodenní trénink. Ale kolik si takový hráč asi vydělá? To je samozřejmě velmi důležitá otázka.

Z eSportu se stává masivní zábava a tak není divu, že se o něj zvedá zájem velkých firem. Těm nejlepším hráčům se dostává opravdu velké pozornosti a přepychu. Hrají s vybavením od Razeru, oblékají se do souprav Adidas a pijí energetické nápoje RedBull. Výhry v turnajích jsou obrovské.

 

Nejlépe placeným hráčem je, dle serveru e-Sport Earnings, Lee „Jaedong“ Jae Dong. Momentálně hrající SC2 za tým Evil Geniuses. Nejvíce slávy a peněz mu však přinesla úspěšná kariéra v SC:BW, kde jako progamer debutoval 13.února 2006 ve SKY Proleague. Současně má na svém kontě přes 15 větších ocenění.

Když pomineme Jižní Koreu, zemi progamingu zaslíbenou, tak je nejlépe placeným hráčem Američan Johnathan „Fatal1ty“ Wendel. Veleúspěšný hráč FPS her. Svou kariéru profesionálního hráče započal v roce 1999 hrou Quake III Arena. Dále hrál týmovky jako Counter Strike a  Call of Duty. Nejúspěšnější však byl ve hrách jeden na jednoho – Quake III Arena, Unreal Tournament 2003 a Painkiller. Celkem získal 12 titulů světového šampiona.

 

Není asi překvapením že suveréně vede Jižní Korea, která je považována za Mekku progamingu. Její hráči jsou opravdu velmi úspěšní. S menším počtem hráčů mají téměř dvojnásobné výhry, než druhé Spojené státy. Nejúspěšnější Evropskou zemí je Švédsko.

Více informací naleznete přímo na serveru e-Sport Earnings

Pokud se zajímáte o StarCraft 2 můžete se podívat na SC2Earnings

Leave a Reply