Kvalitní kancelářské židle

Velké procento lidí tráví čas v tzv. sedavém zaměstnání. V takovém jsou prakticky celou pracovní dobu usazeni za stolem, o pohodlí se po několika hodinách bohužel příliš mluvit nedá. Zaměstnanec většinou nemá možnost zasahovat do rozhodnutí, na čem bude v práci sedět, a nezbývá než se těšit na úlevu v podobě odchodu domů. Pokud však náplň vašeho volného času spočívá především v hraní her, u kterých logicky opět sedíte, je na čase se zamyslet nad pořízením kvalitní kancelářské židle.

Výběr ideální židle

Bolest zad je jedním z nejrozšířenějších problémů napříč generacemi. Preventivně se můžeme bránit mnoha způsoby, například správným držením těla, nošením vhodné obuvi, a v neposlední řadě nákupem kvalitní židle, na jaké budeme sedět. Jak správně vybrat židli k počítači? Především by měla být pohodlná a něco vydržet. Před nákupem se zamyslete nad potřebou područek, možností nastavovat výšku opěrky, a také nosností. Dejte pozor na nastavitelnou výšku, ideální sed je takový, kdy máte kolena ohnuta v tupém úhlu. Zvažte také materiál, ne každému je příjemné trávit léto na koženkovém povrchu. Řešením je v takovém případě prodyšná síťovina, jakou má například kancelářská židle KA. Ta je mimo jiné vybavena houpacím mechanismem, což je detail, jaký můžete při delším sezení ocenit.

Správné sezení

Pravdou však zůstává, že sebelepší židle nezajistí správný posed. Chcete-li se bránit bolesti zad vzniklé sezením, zvykněte si sedat správně. Tělo by mělo být vzpřímené, rovná páteř, kolena od sebe, a to na šíři ramen. Stehna by směrem ke kolenům měla klesat. Monitor počítače nastavte až ve chvíli, kdy jste takto usazeni, a to do výše očí. Žádné zaklánění, ani shlížení dolů. Ruce na klávesnici vedou vodorovně, případně mírně klesají. V neposlední řadě nezapomínejte na pravidelné protažení po 45 minutách!