Na co si dát pozor při nákupu kryptoměn?

Vlastnit kryptoměny je velkým trendem. Do této sféry lze proniknout stále více lidí. Nakoupit si konkrétní vybranou měnu dnes není žádným problémem. Než tak učiníte, je dobré podívat se na několik možných věcí, na které je dobré dát si pozor. O jaké se jedná?

Pozor na poplatky

Při nákupu je vhodné myslet na to, že vám za danou transakci mohou být účtovány poplatky. Není to zase až tak nic neobvyklého. Je však třeba s nimi nejenom počítat, ale také je vhodné si zjistit, jaká je jejich výše. Podívejte se například na poplatky na Coinbase, což je jedna z nejznámějších a také nejvyužívanějších světových burz. Jejich výše je celkem odpovídající. Proto pozor na ty burzy, které budou chtít podstatně více.

Pozor na rizikové burzy

Nejjednodušší možností, jak se dají nakoupit kryptoměny, jsou rozhodně prostřednictvím různých online burz. Tady si dejte pozor na to, abyste nenaletěli podvodníkům, stejně jako je třeba dát si pozor i na možnou bezpečnost a další rizika. Proto doporučíme využívat jenom známé a prověřené burzy, jako je třeba Binance. Ta patří mezi známé a velké, což potvrzuje i objem denních transakcí, které se pohybují v miliardách dolarů. Mezi další zajímavé možnosti patří také:

  • Coinmate
  • Kraken
  • Bittrex

Pozor na vývoj ceny

Kryptoměny jsou pro mnohé nejenom alternativní měnou, ale jsou i nástrojem investice. Jejich cena se stále vyvíjí. Před nákupem je vhodné přihlédnout k aktuální ceně. To umožní nejenom již doporučená burza Bittrex, ale i jakákoliv jiná. Podle ceny je vhodné promyslet, zda nakoupit větší množství, nebo s nákupem ještě počkat. Důvod je jasný – může přijít budoucí růst, ale i budoucí propad.

Jsou i další rizika?

Určitě ano. Pro laika se tak může stát nákup kryptoměny i noční můrou. Proto je vhodná teoretická příprava, kterou dodají třeba online kurzy. Díky nim lze získat všechny požadované informace, které souvisí jak s nákupem, tak i samotným držením a ochranou.