LoLko nebo DotA? Odvěká rivalita

Od roku 2010, kdy se lidé začali masivně zajímat o moba hry a kdy také vyšlo League of Legends. Tento trend bezpochyby nastartoval Riot Games se svým LoL, přitom DotA jako modifikace a mapa do hry Warcraft 3 byla známá již 5 let před LoL. Bohužel se Dotě nedostalo takové publicity a zařadila se mezi LAN párty hry.

DotA 2 vs LoL

Když Valve oznámilo vydání Doty 2, která měla být stejně jako LoLko zadarmo, strhla se vlna kritiků, kteří nedávali Dotě 2 na poli moba her moc šancí.
Pravda je taková že po vydání  v roce 2013 si Dota 2 našla na více než 3 milióny aktivních hráčů. Naproti tomu League of Legends, nabízí díky své jednoduchosti, mnohem větší záběr na casual (běžné) hráče, pro které je LoLko mnohem jednodušší než Dota 2.
Za uplynulý rok zaznamenala hra League of Legends 30 miliónů aktivních hráčů měsíčně, čímž trojnásobně překonala nejhranější hru, kterou byl World of Warcraft.

Ostatní hry na poly moba her

Dále za zmínku stojí hry jako Smite, který nabízí pohled na hrdinu ze třetí osoby, skill-shoty jsou tak mnohem těžší na trefení, avšak hra na pole přišla příliš pozdě a proto si nezískala širokou herní základnu.
Klasickou moba hrou je také HoN neboli Heroes of Newerth, tato hra bývala dříve placená, po vydání her jako DotA 2 a LoL, došlo ze strany marketingu HoN k přehodnocení a hra vyšla free-to-play.

Jaký je váš názor na moba hry? Kterou z nich hrajete a proč?

Leave a Reply