Maxipes Fík na herních konzolích i tričkách

Hezkých českých pohádkových postaviček, které zůstávají v paměti od dětských let až do dospělosti, je nespočet a mezi ty nejznámější bezpochyby patří maxipes Fík. Tento hrdina ze stejnojmenného večerníčku s hlasem Josefa Dvořáka se drží na výsluní doposud, což dokládá i spousta moderních výrobků s jeho obrázkem.

Přestože většinu dětí zaujme spíš nový Spiderman, poslední díl Pirátů z Karibiku nebo Ledové království, je potřeba v nich budovat také lásku k českým pohádkám, seriálům a večerníčkům. Snaží se o to i výrobci elektroniky – věděli jste, že maxipes Fík má své herní konzole?

Kapesní hry a další elektronika s Fíkem

V ČR je k dostání celá řada elektroniky s motivem večerníčkového maxipsa Fíka. Kromě vysílaček, sluchátek, MP3/MP4 přehrávačů a dotykových tabletů v ní najdete rovnou několik kapesních her. Jelikož ani sám Fík není nejmladší, jedná se spíš o retro hry – sportovní a arkádové, které si možná pamatujete ze svého mládí. Kapesní „herní konzole“ se dají vzít s sebou kamkoliv, a tak jsou vhodnou pomůckou například na dovolenou, abyste měli jak zabavit děti, až začne pršet.

Sladěná výbava s Fíkem na tričku

Prázdninovou výbavu perfektně doplní tričko od firmy Geekshirts. Ta nabízí oblečení s různými potisky (vtipnými nápisy, hláškami ze seriálů, filmovými hrdiny apod.) a v poslední době se začala specializovat právě na retro kolekce českých dětských hrdinů. V nabídce má kolekce s Bobem a Bobkem, Patem a Matem i Maxipsem Fíkem.

Tričko Maxipes Fík rozhodně není vhodné pouze pro děti, koneckonců být retro je dneska v módě. Potisky jsou povedené a vtipné, a když obléknete celou partu, ještě ušetříte, jelikož při nákupu 2 a více kusů dostanete vždy několik triček zdarma. Kombinovat lze samozřejmě různé motivy – pro děti třeba Fíka, pro sebe triko se známkou nesmrtelnosti: Gamers don’t die, they respawn! I to u Geekshirts najdete.

Podlicenci poskytla Česká televize.