Ženy na progamingové scéně

Převážnou část progamingové scény tvoří muži, ale ve hrách se angažují také dámy, ať už ve větším či menším měřítku. Klasickým případem je hra Minecraft, která si získala velkou přízeň u žen, především díky velkému prostoru pro kreativitu. Postupem času se čím dál více žen dostává ke hrám, v progamingu jsou to především hry jako Call of Duty, Counter Strike, nebo například League of Legends.

Začlenění žen do týmu

Ženy se dostávají do podvědomí managerů mnohem snáze a to především díky jejich malému počtu. Dívky vstupují buď do smíšeného celku, kde společně s muži utvoří tým. Druhá možnost je že se založí ženský tým, zdárným příkladem toho je Counter Strike sekce eSuba.ladies nebo League of Legends tým DragonBorns ladies.

Turnaje pro celky ladies

Týmy ladies mají své vlastní turnaje, které se neliší od těch klasický. Jediným rozdílem je menší účast a nižší prize pool, ale doufáme že se do budoucna zvedne zájem o dámský progaming.

Scarlet, dívka která poráží korejské progamery

Scarlet vlastním jménem Sasha Hostyn je Kanadská dívka, které je 19 let a patří mezi progamingovou špičku ve hře StarCraft 2. Aktuálně se pyšní 32 příčkou v celosvětovém hodnocení profesionálních hráčů. Mezi její největší úspěchy patří prvenství na šampionátu Severní Ameriky z roku 2012. Za svoji kariéru porazila již nespočet mužských protějšků, mezi její nejcennější skalpy patří přední korejští hráči.

Leave a Reply