11. díl – Herní server jako způsob propagace

Někteří hráči jsou na vysoké herní úrovni a v progamingu se mohou levou zadní uchytit. Jejich jméno je ale natolik malé, že o nich nikdo nemluví, nemají žádné výhodné nabídky  a nikdo o ně nemá zájem.

Netypický způsob propagace

Jednou z možností, jak o sobě dát vědět je vytvořit si herní server. Mnohdy musíte vložit počáteční investici na hostování, nicméně se Vám tato investice může mnohonásobně vrátit.

Co ovlivňuje popularitu serveru

První fakt je hra, na kterou server vytvoříme. Je vodné volit oblíbené a známé multiplayerové hry, jako je například Minecraft, GTA SAMP, WoW a podobně. Na začátku je potřeba hráče na server nalákat. Začněte u známých a kamarádů, kteří vytvoří základní komunitu hráčů a vytvoří jakýsi herní systém.

Následně je důležité vytvořit jakousi konkurenční výhodu. Zajímavost, díky které je server jedinečný. To je jeden z důvodů, proč by na server hráči měli chodit.

Využití rozběhlého serveru

Rozběhlý a navštěvovaný server může být nástrojem, který nás velice efektivně zpropaguje. Kromě toho server také můžeme využít pro inzerenty a vydělat si nějakou tu korunku. Daleko výhodnější je ale propagace vlastního jména.

Tímto způsobem se do povědomí hráčů dostal například skvělý hráč a letsplayer Kogy, který začal se svým minecraftovým serverem Crazzycraft. Ten se postupem času stal jedním z nejoblíbenějších českých MC serverů a stejně jako povědomí o serveru rostlo povědomí o samotném autorovy. Dnes tento hráč spolupracuje s největšími jmény české MC scény a jeho komunita fanoušků čítá tisíce hráčů (na Youtube více než  51 000 odběratelů). Jeho mluvené slovo si také můžete poslechnout na našem portálu v dabovaném článku: O čem tvořit herní videa

 

Leave a Reply