Ochrana před DDoS útoky má smysl

V dnešní době internetové se DDoS útoky dají objednat velice snadno, stačí jen chvilku googlit a nalezenou “službu“ zaplatit (nejlépe v BTC) stejně, jako SEO optimalizaci webu nebo úklid bytu. Stačí na to pár tisíc korun. Účinek však není zaručen, některé weby se tak snadno shodit nedají. Existují totiž hostingy, které své zákazníky brání. A mezi takové patří i hostingy od společnosti Coolhousing.

Coolhousing má Anti-DDoS ochranu připravenou pro všechny své zákazníky. Basic verze ochrany je totiž zdarma, za standard a business verze, které mají více funkcí, je třeba si připlatit. Těm, kteří potřebují svůj web 100% funkční 24/7, se to však vyplatí.

Jak funguje Anti-DDoS ochrana?

Na vstupu do datacentra Coolhousing je připojeno zařízení RadWare DefensePro, které vytváří tzv. „šedou zónu“. Útočníci jednoduše nevidí dovnitř, nemají tušení, co je na druhé straně čeká. Nad datovým tokem také probíhá behaviorální analýza, která sleduje, co přichází dovnitř. Pokud se jí něco nezdá, vyfiltruje to a dovnitř nepustí, čímž zajišťuje ochranu před přední desítkou DDoS útoků.

Důvěryhodný operátor

Angažování Coolhousingu v oblasti bezpečnosti není žádným tajemstvím. V lednu loňského roku společnost obdržela statut „Důvěryhodného operátora“, zapojila se totiž do projektu bezpečné sítě FENIX.

FENIX je projekt NIX.CZ a vznikl v roce 2013, když byly tehdy nedostupné hlavní české weby právě vinou DoS útoků. Členové projektu FENIX si dali za cíl nenechat své weby padnout. Každý, kdo svůj web hostuje u Coolhousingu, se tedy může přidat k české elitě a být před DDoS útoky chráněn. Nepříjemné chvíle, kdy e-shop nebyl dostupný, zažilo už mnoho majitelů internetových obchodů. Ti už Anti-DDoS ochranu nepodceňují.