Progaming za 20 let

Zajímá Vás, jakým směrem se progaming ubírá a jak bude vypadat přibližně za takových 20 let? Tuhle představu vám přiblíží dnešní článek.

Před pár lety

Ještě před pár lety byl progaming tabu. Málo kdo tenhle způsob sportu podporoval a nějaké finanční ocenění bylo pro výsměch. Rok od roku ale popularita progamingu rapidně roste a stává se z něj moderní sport plný známých celebrit a značek. Hlavně podporou úspěšných společností a korporací se progamingu daří a rozvijí se.

Za pár let

Jestliže se vývoj progamingu nezasekne, otevře se progaming za pár let pro spoustu dnes nepoužitých hráčů (neangažovaných v progamingu). Je stále lehčí a lehčí zapojit se do rozjetého vlaku této oblasti a tato obtížnost je čím dál menší. Úroveň progamingové scény ale stále roste. Je možné, že za pár let budeme herní turnaje sledovat každodenně v televizi, jako například fotbal. V poslední době se také rozmáhají národní utkání (viz LoL – Česko vs. Rumunsko), což by se za pár let mohlo stát standardem.

Za 20 let

Takhle velký skok je pro nás takřka nepředstavitelný. Progaming nejvíc ovlivňují společnosti, které do něj (výměnou za propagaci) investují. To ale není vše. Progaming také poměrně hodně ovlivňují právě hry samotné. V dnešní době máme pár vrcholových her, které zapadají do progamingu. Stále víc se ale na tento prvek hledí a vznikají nové a nové. Za 20 let může být progamingových her obrovské množství, a proto také veliké množství příležitostí pro obyčejné hráče.

 

 

Leave a Reply