První český hráč na evropském LCS – neskutečný úspěch

Největší novinkou je neskutečný úspěch vůbec prvního českého hráče na LCS. Tím je hráč AD carry Freeze, který ještě nedávno působil v českém celku eXtatus. Málo kdo si dokáže představit, jak těžké je dostat se na LCS, on to dokázal a splnil si svůj sen.

Historie hráče, aneb jak začínal

První úspěchy tohoto hráče začínají v týmu Scumbags, což byl pracovní název celku, před vstupem do organizace Replika. Tento tým patřil mezi nejlepší týmy české a slovenské scény. V těchto dobách začal Freeze streamovat a získal si veliké množství fanoušků.

Tento celek pak ve stejném složení přešel pod českou organizaci eXtatus. V této organizaci utvrdili svoji dominanci a duo Freeze a Kazmitch se stalo legendární. Jejich skvělý kapitán Mozilla ale dostal nabídku od prestižního evropského celku Curse a odešel z eXtatusu. Netrvá to dlouho a Freeze odchází také (přesněji byl vyhozen).

Tehdy vstupuje do evropského celku Samurais in Jeans, se kterým se dostávají do kvalifikace na LCS, bohužel dopadne neúspěšně. Team SiJ se rozpadá a Freeze přechází do celku Heimerdinger Colossi, se kterým se má účastnit Dreamhacku, nicméně byl vážně nemocný. Následně se tým HC rozpadá a Freeze s Malunem (bývalí hráč HC) a Extinktem (taktéž bývalí hráč HC) dostávají nabídku hrát v týmu Ninjas in Pyjamas (ninjové v pyžamu). Právě tento celek působí na evropském LCS a tím pádem nyní také Freeze.

 

První dvě hry má za sebou – nepředstavitelný úspěch

29. a 30. 6. hrál Freeze své vůbec první dvě hry na LCS s týmem NiP. První hru Freeze dostal své eso v rukávu – Dravena. Po poměrně jednoznačné hře NiP vyhrává nad MyM a odnáší si první skalp.

Druhá hra byla proti Gambit Gaming (jeden z nejsilnějších evropských celků.) Podle procent expertů měli pouze 20% šanci na výhru. Hra byla naprosto vyrovnaná s perfektním zakončením od NiP, kteří GG porazili. Tohle nikdo nečekal. Nejenom, že si Freeze splnil svůj sen hrát na LCS, jemu se i neskutečně daří a poráží týmy, s kterými mají ostatní problémy.

Všichni jsme zvědaví, jak se bude dál NiP dařit a jak dlouho se Freeze na LCS udrží, jedno je ale jasné, jeho kariéra začala nabírat neskutečných otáček a my můžeme být pyšní na prvního českého hráče v LCS.

 

 

Leave a Reply