Missing image

Sen každého hráče LoLka – League of Legends Championship Series

Progamingová scéna hry League of Legends v poslední době začal nabírat na velikých obrátkách. První dvě sezóny této hry byli v klasickém duchu turnajů a kvalifikací na turnaj největší, který vždy rozhodl o nejlepším týmu světa. Letošní třetí sezóna je ale poněkud jiná, pojďme se na ni společně podívat.

Po celou sezónu se hraje jedna veliká liga, nazvaná League of Legends Championsip Series (LCS). Jde o šampionát, který běží po celí rok a utkávají se na něm ty nejlepší týmy této hry.

LCS je rozdělené do kontinentů. Čeští hráči se logicky chtějí dostat do Evropského LCS, což se zatím žádnému českému hráči nepovedlo. Nicméně tu máme jednotlivce, i týmy, kteří to již zkusily a dostali se poměrně daleko.

Kvalifikace na LCS

Kvalifikace na LCS není nic snadného. Prvně je zapotřebí se na takovou kvalifikaci vůbec dostat. Tyto kvalifikace jsou 4x do roku. Na tuto kvalifikaci se dá dostat z různých prestižních turnajů, které je zapotřebí vyhrát, popřípadě se umístit hodně vysoko.

Vyhrát takový turnaj není nic snadného, nicméně pak následuje samotná kvalifikace. V ní se prvně tým utká s týmem, který se chce také kvalifikovat. Vítězný tým postupuje do dalšího kola, kde se utká s týmem, který má aktuálně na LCS nejméně bodu (tyto týmy jsou 4). Zde se hraje BO5 zápas, jehož vítěz se dostává na LCS.

Hrát na LCS je pak nejvyšší úroveň. Zde si tým také přijde na pěkné peníze a podporu sponzorů a Riotu samotného.

Leave a Reply