Jak se v ČR dostat vysoko ve Starcraftu

Dnešní článek je věnovaný začátečníkům. Jak se tedy v České republice stát slavným hráčem? Na jednu stranu je to poměrně těžké, na druhou stranu se to s trochou snahy může podařit téměř každému.

KROK 1 Trénovat trénovat a trénovat

Nejpodstatnější je získat jistou úroveň ve hře. Nemůžeme se rovnat dobrým hráčům, když budeme stále prohrávat. Na začátku je tedy nutné pořádně na sobě zapracovat a stále makat.

Není také špatné sledovat ty nejlepší hráče. Někteří dobří hráči streamují. Je dobré okoukat jejich styl hraní a pečlivě poslouchat jejich rady. Velikou chybou je ale ztrácení velikého množství času jen sledováním. Také není dobré sledovat řadové hráče, kteří se na vrchol teprve vyšplhat snaží. Nejvíce vám vždy dají hráči, kteří hrají na špičce.

KROK 2 Častá účast na turnajích

Nyní je na čase vytvořit si povědomí o Vašem jméně. Budování vlastní značky je velice důležité. Na začátku to bude těžké. Na nejlepší turnaje se zatím nedostanete a budete muset sbírat body a slávu na těch menších. Menší turnaje nejsou tak medializované, ale pro začátek to stačí.

Postupem času se kvalifikujete do větších turnajů, kde hrají opravdoví mistři české republiky (Harpner, Devil, Raitor, Labadas, HeadHunter a podobně..). Na téhle úrovni už máte slávu zaručenou. Ani nemusíte tolik vyhrávat, aby si o Vás lidé udělali veliké povědomí. Přesto výhry přináší to nejlepší ovoce.

KROK 3 Najít si tým

Tým Vám vždy bude oporou, reklamou a také Vás často dostane na některé turnaje. Doporučuji si tým vybírat až v těchto pozdních chvílích, protože až nyní se Vám otevřou skutečné možnosti. Aktuálně je na vrcholu tým eSuba, který v Česku takřka vládne. Do eSuby je ale poměrně těžké se dostat. Jsou tu naštěstí ještě další dobré alternativy, které si můžete vybrat.

Nyní už jen stačí udržovat si svoji pověst a užívat si sílu svého jména. Nyní také nebude těžké expandovat do celé Evropy., účastnit se Dreamhacku a dalších populárních turnajů.