FIFA 1.díl: Aneb jak ji ještě neznáte

Dobrý den milí čtenáři, jmenuji se Pavel Hřebíček, je mi 20 let, a studuji na VUT v Brně obor informační technologie. K počítačovým hrám jsem se dostal už v dětství, nejvíce mně ale přirostla k srdci sportovní série FIFA od EA SPORTS.

Myslím, že určitě nejsem sám, kdo každý rok netrpělivě čeká, co nám zase vývojáři představí, ať už se jedná o nové herní módy, lepší grafiku, či vylepšenou umělou inteligenci. FIFA si za dobu své existence získala fanoušky po celém světě, a každý rok prodejnost této hry stoupá a obsazuje přední příčky prodejnosti všech zemí světa. Snad každý hráč si tuto hru, byť jen na okamžik zkusil, a ochutnal tu atmosféru nejlepší sportovní simulace současnosti. Atmosféru, kdy cítíte emoce, pot, a kdy se můžete vžít alespoň na okamžik do role vašeho oblíbeného hráče. Tato hra však nebyla pořád na výsluní, a neměla to v konkurenci vůbec lehké. V tomto seriálů bych rád čtenářům přiblížil každý ročník této jedinečné hry, od jejího vzniku v roce 1993, až po současnost. Každý ročník byl něčím výjimečný a charakteristický. Jaká jiná hra se může pochlubit takovou tradicí a celosvětovou známostí, jakou má právě FIFA. Dále bych v tomto seriálu rád seznámil začínající hráče se všemi vymoženostmi této hry, od kliček, zahrávání rohových kopů, až po taktiku týmů. Ať umíte kličkovat jako Ronaldo, nebo Messi, či ať umíte „betonovat“ jako Chelsea proti Barceloně v semifinále Ligy mistrů v roce 2012.

Postupem času, jestli se mi to povede zrealizovat, bych rád rozjel i soutěž, a obohatil články i o nějakou aktivitu od vás – čtenářů.  Budu se pro vás snažit zajistit rozhovory s nejlepšími hráči české scény, abyste se dozvěděli, jaké to je být profesionálním hráčem FIFY. Kolik hodin trénují, a jaké to bylo dostat se na vrchol. Věřím, že pro vás budou články zábavné, užitečné, a že se dozvíte spoustu věcí, které jste ještě doposud nevěděli. A jestli jste si tuto hru ještě nezahráli, tak si třeba nazujete kopačky, a uděláte první krůčky po nejznámějších stadionech světa.

 

Leave a Reply