Fifa nebo PES? Tentokrát 2014

Boj od počátku

Každoroční souboj mezi velkými giganty mezi sportovními hrami, souboj mezi FIFA a PES, souboj mezi EA SPORTS a KONAMI. Avšak, kromě fotbalu tyto hry nemají společné vůbec nic. FIFA se už od počátku zaměřuje především na grafiku a hratelnost, zatímco KONAMI a jejich ProEvo se vydává cestou striktního simulátoru. Dnes se však podíváme na srovnání nejnovějších verzí této hry, FIFA 14 a PES 14.

screenshot-fifa-soccer-2014-game-7

Grafika

Pokud se podíváme na grafické srovnání, opět suverenně vítězí produkt EA. PES si sice nikdy nezakládal na grafice a snažil se spíše zlepšit fyziku samotného fotbalu, ale vývojáři z KONAMI by si měli šáhnout do svědomí. Níže se podívejme na pár příkladů, kde hned zjistíte, že grafika u PES 2014 ani zdaleka neodpovídá grafickým požadavkům pro novou hru, navíc od velkého studia, jako je KONAMI.

15893-18

messi-in-pes-2014

Perfektní hratelnost vs Simulátor ?

Zde se lidé rozdělí na 2 tábory, fanoušky série FIFA a PES. Pokud zapnete FIFU, hra vás bude bavit už od prvního výkopu. Kličky, přihrávky a dokonale vypadající souhry. To je ten důvod, proč FIFA láká více fanoušků, nejenom grafikou, ale hlavně hratelností. Hra běží plynule a ani minutu se na hřišti nenudíte. Poté spustíme PES, ale co se to děje ?
Přihrával jsem pomalu a přihrávka ani nedošla ke spoluhráči, snažím se o promyšlenější kombinace, ale také se mi nedaří a rychle prohrávám svůj první zápas. Všechen můj čas (a že ho nebylo málo) strávený u hry FIFA mi byl při hraní PES úplně k ničemu. Tyto hry se tak moc odlišují, že by se neměli ani srovnávat. Já se teď vrátím zpět ke své milované FIFĚ a budu snažit rychle zapomenout na to, co jsem v ProEvo uviděl, ale rozhodnutí nechávám na každém z vás a doporučuji, minimálně si vyzkoušet oba tituly.

gaming-fifa-14-ultimate-team-screenshot-2

Máte na ProEvo jiný názor ? Jak by jste zhodnotily vy tyto dva tituly ? Napište nám!

Leave a Reply