7. díl – Získávej zkušenosti v zahraničí

České týmy jsou skvělé, ale co si budeme nalhávat. Zahraniční scéna je jinde. Pár her v zahraničním týmu ti dá spoustu zkušeností a mnohdy tě naučí hru chápat úplně jinak, než jsi zvyklý.

Hlavní předpoklady

Dostat se do takového týmu je hodně těžké, pamatuj ale, že to není nemožné!

Jazyk

Bez angličtiny se to neobejde. Většina evropských nebo světových týmů mezi sebou komunikuje právě anglicky. Proto je dobré věnovat jí hodně času a to především anglické konverzaci.

Kontakty a známosti

Většinou to chodí tak, že se do týmu dostaneš přes někoho, koho znáš. Tyto známosti je dobré sbírat ve hře samotné. U spousty her hraješ s cizími hráči. Proto je dobré ptát se po týmech a angažovat se.

Co získáš

Je jasné, že se hned nedostaneš do předního týmu. Bohatě stačí, že to bude tým zahraniční.

Rapidní zlepšení anglické konverzace

Mluvením s ostatními hráči anglickým jazykem se ti hodně zvětší slovní zásoba a hlavně začneš mluvit automaticky, což je to podstatné.

Okoukáš zahraniční styl hraní

Většina českých týmu a hráčů je ve stylu hraní hodně konzervativní. Většinou nepřijímají nové styly a hrají tak, jak se to naučili. V zahraničních týmech se naučíš spoustu nového, a nejde jen o styl hraní. Také přemýšlení nad samotnou hrou bývá jiné a pro tebe hodně klíčové.

Kontakty

V neposlední řadě nasbíráš spoustu nových zahraničních kontaktů, které mohou vést k lepším týmům, sponzorům, mentorům atd. Nikdy nikým neopovrhuj a snaž se udělat si všude přátele.

 

Leave a Reply